(ashoora72.ir)

لبیک یا خامنه ای لبیک یا حسین است

نویسنده admin فى ۶ - فروردین - ۱۳۹۱ نظر ۱۷

در پی اکران نوروزی فیلم های گشت ارشاد و زندگی خصوصی انصار حزب الله دست به تجمع اعتراضی زد و با تهدید و اعراب خواستار توقف اکران این فیلم ها شد.در همین حال احمد خاتمی امام جمعه تهران وزارت ارشاد را متهم به اکران «فیلم های مستهجن» نمود.برخی رسانه های داخلی با انتقاد از رفتار انصار حزب الله ،تجمع آنها را غیرقانونی و خلاف مقررات خوانده و سایت هایی نظیر بازتاب و عصر ایران زیر عنوان «تکرار تاریخ؛ ما از این فیلم ها خوشمان نیامد، بیاوریدشان پایین!» نوشتند: تاریخ انگار دارد با سرعت تندتری تکرار می شود .

 

فایل تصویری

دریافت فایل

 

 

فایل صوتی

 

دریافت فایل

 

نظرات ۱۷ اکنون.

 1. Vote -1 Vote +1حسین
  می‌گه:

  در این باره چند نکته قابل ذکر است:

  ۱ – این که برخی فیلم ها با برخی افکار و ذائقه ها نخوانند، امری طبیعی است کما این که به عنوان مثال فیلم قلاده های طلا نیز با دیدگاه برخی مخالفت دارد. اما در کشوری که سطر به سطر فیلمنامه ها و پلان به پلان فیلم ها و واو به واو دیالوگ ها ، قبلاً توسط نمایندگان قانون جمهوری اسلامی ممیزی می شود ، قرار نیست که هر فرد یا گروهی مجاز باشد از هر فیلمی که خوشش نیاید ، علیه آن اقدامات غیرقانونی شکل دهد و مانع از اکران شود.

  این افرادی که از اکران فیلم های مجوز دار مملکت جلوگیری کرده اند، در کجای پروسه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بررسی و بازبینی و اکران فیلم ها قرار دارند؟!

  اگر قرار است هر کسی که زورش در شهر خودش می رسد ، جلوی اکران فیلم هایی که خوشش نمی آید را بگیرد ، پس وزارت ارشاد در این وسط چه کاره است؟ مگر ملوک الطوایفی است که در یک شهر یک قانون اجرا شود و در شهر مجاور قانونی دیگر؟!

  ۲ – اگر هر کسی از هر فیلمی خوشش نیاید این حق را داشته باشد که تجمع راه بیندازد ، آیا مخالفان “قلاده های طلا” که با شعار “سیاسی ترین فیلم تاریخ سینمای ایران” روی پرده است نیز این حق را دارند که علیه این فیلم سیاسی تجمع کنند و مانع از اکرانش شوند؟

  پاسخ طبیعتاً منفی است. حال سوال این است که چرا چنین حقی برای گروه مقابل عملاً به رسمیت شناخته می شود؟ آیا اینها شهروند درجه یک هستند و آن دیگران درجه دو و بلکه سه و چهار؟!

  صحبت بر سر این فیلم و آن فیلم نیست بلکه سخن بر سر این آپارتایدی است که هر انسان منصفی را رنج می دهد و بر بدبینی ها در جامعه و انشقاق اجتماعی می افزاید.

  ۳ – مگر قرار نبود در این مملکت هر تجمعی دارای مجوز باشد و اتهام خیلی از افرادی که در حوادث بعد از انتخابات ۸۸ محکوم به حبس شدند شرکت در تجمعات غیرقانونی بود؟

  آیا این برادرانی که داعیه ارزشی بودن دارند ، برای تجمعات خود مجوز قانونی داشته اند؟ آنها که خود را پیرو رهبری می دانند ، مگر سخنان اخیر ایشان در حرم مطهر رضوی(ع) را نشنیدند که « همه را توصیه می کنم به این که در رفتار خود، با اخلاق اسلامى رفتار کنند؛ قانون را مراعات کنند. همه باید قانون را مراعات کنند. تجسم انقلاب در قانون جمهورى اسلامى است.» (منبع: سایت دفتر رهبر معظم انقلاب)

  حال درنگی با خود و خدای خود خلوت کنند و از خود بپرسند که تجمع بدون مجوز علیه یک فیلم با مجوز ، قانونی است یا نه؟! این سخن رهبر انقلاب که تجسم انقلاب در قانون است ، دال بر این است که انقلابی بودن ، صرفاً با قانونمدار بودن میسر می شود و نه پیروی از سلیقه ها و منکوب کردن قانون.

  ۴ – وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان نهاد حاکمیتی متولی امر سینما تا کنون در برابر لغو اکران فیلم در برخی شهرها سکوت کرده و حتی درباره لغو اکران در مشهد نیز آن را تلویحاً مورد حمایت قرار داده است!

  این انفعال وزارت ارشاد، نه تنها پاسداشت حاکمیت قانون نیست بلکه اقدامی علیه سینمای ملی است. واقعاً یک فیلمساز و تهیه کننده چه گناهی دارد که سرمایه اش را به جای بورس بازی در ارز و سکه و زمین و مسکن و … در مسیری کاملاً قانونی و شفاف و فرهنگی به کار گرفته و از هفت خوان قوانین با احترام عبور کرده و نهایتاً با هزار خون دل ، فیلم را به اکران رسانده تا سرمایه اش بازگردد ولی یک عده که نه هزینه ای کرده اند و نه قانون را محترم می شمارند ، ناگهان از گرد را ه می رسند که “از این فیلم خوشمان نیامد ، بیاوریدش پایین!”

  ۵ – طنز تلخ ماجرا این است که در برابر افزایش بی رویه قیمت ها که به فقر و نهایتاً ضعف ایمان مردمان می انجامد(کادالفقر این یکون کفرا*) ، کسی کفن نمی پوشد ، در برابر بی عملی مسوولان در قبال کودکان کاری که معصومیت شان را در سر چهار راه ها از دست می دهند کسی رگ گردن متورم نمی کند که فرزندان ایران دارند از دست می روند ، در برابر کم ارج سازی نهادهایی مانند “خانه ملت” شعاری سر داده نمی شود ، علیه فساد مالی -که ماجرای ۳۰۰۰ میلیارد یکی از وجوهش بود – دم بر نمی آورند ، همه مان داریم در میان آلودگی هوا که منشایی کاملاً مدیریتی دارد خفه می شویم و دریغ از یک تجمع دارای مجوز یا بی مجوز که به دادمان برسید این چه وضعی است؟ و در برابر صدها مورد دیگر که مشکلات اصلی جامعه ما هستند ، خبری از اینان نیست ولی اگر فیلمی کلیشه ای نبود ، فوراً پیدایشان می شود و فلان خبرگزاری و سایت هم که از بیت المال ارتزاق می کنند ، به خدمتشان می شتابند و جمیعاً فریاد وا اسلاما سر می دهند و حال آن که اسلام را در جاهایی دیگر سر می برند و اینان نیز با این رفتارهای فراقانونی خود ، بر چهره اش چنگ می اندازند ، هر چند که خداوند خود ، بهترین نگهدار دین خود است.

  • Vote -1 Vote +1admin
   می‌گه:

   با سلام دوست محترم من جواب سطر به سطر نظر شما را می دهم و اگر مخالفتی بود بیان فرمایید
   اولا این دو فیلم با اسلام و اخلاقیات منافات دارد
   و همواره در زمانهای که مسئولین به دلایلی شاید به خواب غفلت فرو می روند وظیفه مردم است که به انها وظایفشان را یاد اوری کنند
   در ادامه شما کلیپ ایت الله خاتمی امام جمعه موقت تهران را مشاهده می کنید که او نیز این فیلم ها را نفی کرده
   و در مورد قلاده های طلا باید بگویم که این فیلم یک سری از واقعیات های ظاهر و پنهان جامعه را در زمان فتنه بیان می کند و هنجار شکنی نمی کند
   عرض کردم که این فیلم ها با اخلاق اسلامی و اصل دین و حیا منافات دارد و اگر این گروه کارشان منع قانونی دارد باید با انها بر خورد شود اری سرانجام قانون شکنی معلوم است ولی در مورد این دو فیلم غیر اسلامی که الت دست بیگانگان جهت رواج بی حیایی درجامعه است باید برخورد قانونی و اسلامی شود اگر شما این فیلم ها را دیدید مطمئنم اگر با دید درست به ان بنگری نه دید چه و چه بی حیایی را در ان مشهود می بینی من تعجب می کنم از بازیگران بی حیای این فیلم که چگونه توانسته اند این فیلم را بازی کنند و من الله توفیق
   در اخر باید بگویم شما نگران دخل و خرج این بی حیا ها نباشد

   • Vote -1 Vote +1حسین
    می‌گه:

    برادرگرامی.متاسفانه حتی به یک سطریاداشت من پاسخ مستدل ندادید.آیاملاک تشخیص حق وباطل تشخیص شما یا آقای خاتمی است .آیااگرکسان دیگری تشخیص دادندکه مثلا فیلم دیگری مانندقلاده های طلا ضدارزشهای اسلامی است میتوانندبه خیابان بیایند.اگرنه.چراواگربله لطف کنیدبفرماییدجایگاه قانون دراین مملکت کجاست.مکرهرگونه اجتماعی مجوزلازم ندارد.بفرماییداین برادران ارزشی وپیروولایت باچه مجوزی به خیابان آمدند.مگرراه اعتراض قانونی بسته است که اینگونه عمل میکنند.مگرقانون دراین مملکت نیست که آقای خاتمی ازپشت تریبون فریاداعتراضشان بلندمیشود

    • Vote -1 Vote +1admin
     می‌گه:

     اقای خاتمی کار درست را در جای خود درست انجام دادند و اگر ان برادران بدون مجوز اجتماع کرده باشند کار غیر قانونی است و مستحق مجازات هستند خب تریبون نماز جمعه هم صدای مردم برای هشدار به مسئولین است موفق باشید

 2. Vote -1 Vote +1حسین
  می‌گه:

  واکنش سعیدسهیلی کارگردان فیلم گشت ارشاد به توقیف فیلمش

  ملت شریف ایران

  شما سال ۱۳۹۱ را با خوشی و شادمانی آغاز کرده اید اما نیک بدانید که آغاز این سال برای سینمای ایران با سوگ و عزا همراه بود.سالی که [...] فیلمی که در معتبرترین جشنواره سینمایی کشور، کاندیدای دریافت ۴ سیمرغ بلورین شده بود را امروز مانند گوسفندی بی صاحب ذبح کردند و [...]
  ملت بزرگ ایران

  خدای من شاهد است که تا آخرین لحظه در برابر این بی قانونی استوار ماندم و برای گرفتن حق شما مردم فرهیخته سرزمینم تمام تلاشم را به کار گرفتم اما چه کنم که گردنم در برابر قانون، از مو باریک تر است؛ من که طبق قانون، پروانه ساخت گرفتم، طبق قانون، پروانه نمایش گرفتم و طبق قانون هم فیلم شما را به اکران فرستادم حال مجبورم که [...] فیلم را از روی پرده بردارم و آن را به بایگانی تاریخ بفرستم.

  ملت بزرگوار ایران

  زمانی که “گشت ارشاد” در جشنواره اکران شد، این صدای تعریف و تمجیدهای شما بود که مرا بار دیگر به خدمتگزاری تشویق کرد اما همین که معلوم شد این فیلم برای اکران نوروزی در نظر گرفته شده، همین گروه قانون گریز،اعتراضات و بیانیه دادن ها راشروع کردند؛ پرواضح است که این حرکت، نشان دهنده این حقیقت است که آدم هایی از داخل سینما، این افراد را تحریک کردند و یک سازماندهی به وجود آوردند تا جریانی علیه “گشت ارشاد”شکل بگیرد.

  ملت انقلابی ایران

  بدانید که حرف ائمه جمعه تاکنون، همواره برای من سند و حجت بوده اما تاسف من از این بابت است که ۲ تن از این ائمه جمعه که درباره “گشت ارشاد” موضع انتقادی تندی را در پیش گرفته اند، اصلا فیلم من را ندیده اند [...] و تنها بر مبنای گزارشاتی که به آنها رسیده، از این تریبون عمومی مقدس، مواضع تندی را اتخاذ کرده اند و بدین گونه است که فیلم من را مستهجن اعلام می کنند فارغ از اینکه نمی دانند این سخن آنها، هم تهمت است، هم کذب است و هم گفته ای به دور از عدالت و انصاف.

  ملت آزاده ایران

  خوب می دانم که از تجربه حرفه ای دو دهه حضور من در این سینما اطلاع دارید و می دانید که هیچگاه برای پول فیلم نساختم بلکه دغدغه ام همواره شما مردم بوده اید و بس.بنابراین با کسب اجازه از ساحت فرهنگی شما ملت عزیز، قصد دارم تا به پاسخ توهین سنگینی که به شما وارد شده،تمامی کپی های فیلم “گشت ارشاد” و پولهایی که از این راه کسب شده را مقابل وزارت ارشاد به آتش بکشم تا شاید این آتش، به خونخواهی فیلم های دیگری به پاخیزد که در آینده ممکن است [...]

  ملتی که دغدغه ام همواره شماها بوده اید و هستید

  خالصانه و ملتمسانه از شما عذر می خواهم؛ شمایی که در همین مدت محدود استقبال زائد الوصفی را از فیلم خودتان به عمل آوردید [...] و به تماشای فیلم تان رفتید.اما شما بهتر از همه می دانید که این بی قانونی، روزی به سراغ خود این افراد زورگو خواهد آمد. امیدوارم که این حرکت، آخرین اقدام ضدقانونی این افراد [...] باشد و همچنین آخرین اتفاق نامیمون برای این سینمای نجیب.سینمایی که دارد فدای مناسبات، منازعات و اختلافات سیاسی و تا حدودی صنفی می شود.

  برای وزارت ارشاد نیز متاسفم که تسلیم این بی قانونی شد گرچه به آنها نیز حق می دهم که تحت فشار سنگینی بوده اند، فشاری که با توجه به حوادث رخ داده، از این پس امکان وقوعش برای سایر فیلم ها نیز ممکن خواهد بود.

  ملت فرهیخته ایران، این داغ سینمایی را به محضر تمامی شما فرهنگ دوستانگرامی تسلیت عرض می کنم.

  و ای همرزمان شهدیم : حسن باقری، حسن آزادی، گل محمد غزنوی، محسن حسنی و . . .

  نمی دانید امروز چقدر خوشحالم که شما را در این دنیای بی قانون نمی بینم [...]، بر شانه های شما آسمانیان متوجه نمی شوم؛باور کنید من همان سعید سهیلی هشت سال جبهه های نبرد حق علیه باطل هستم؛ همان آدم، با همان احوالات و با همان خلق و خو اما چه کنم که زمانه تغییر کرده و همرزمتان را به جایی کشانده اند که حتی فریاد تظلم خواهانه اش نیز به گوش هیچ کس نمی رسد.به روح برادر شهیدم قسم که از مواجهه با شما در آن دنیای برقرار می ترسم که چه جوابی باید درباره این پذیرش اجباری ام به بی قانونی، به شما بدهم؛ گرچه خود می دانم که احوال مرا به خوبی می دانید و روزی برمظلومیت من صحه خواهید گذاشت و همه با هم، چون همان هشت سال خاطره ساز، فقط و فقط در راه رضای باریتعالی قدم بر می داریم چون نیک بر این شعر حضرت حافظ ایمان داریم که:

  بنده پیر خراباتیم که لطفش دائم است

  ورنه لطف شیخ و زاهد گاه هست و گاه نیست

  سعید سهیلی ششم فروردین ماه ۱۳۹۰

  • Vote -1 Vote +1admin
   می‌گه:

   ایشان نظر خود را بیان کرده اند و محترم ولی اصل فیلم نمایانگر تضاد با جامعه است

   • Vote -1 Vote +1حسین
    می‌گه:

    برادرعزیز .بازهم که شماخودراملاک وسنجش ومعیارقراردادید.به نظرکارگردان فیلم که میرسید میفرماییدنظرخودش است امانظرخودراقطعادرست میدانیدومیفرمایید فیلم باجامعه تضاددارد.خوب این هم نظرشماست که ممکن است درست یاغلط باشد.درضمن آیاشمافیلم راکامل دیده اید؟

    • Vote -1 Vote +1admin
     می‌گه:

     اولا نظر من بر گرفته از دین و بزرگانی چون اقای خاتمی هست که ان را هنجار شکن خواندند دوما اگر این کارگردان صاحب نظر بود چنین فیلمی را نمی ساخت که این گونه با این هجمه ها روبه رو شود سوما از اسم فیلم و تیکه های که در تبلیغات دیده ام معلوم است که می خواهد با به تمسخر کشیدن گشت های ارشاد کار انها را در نظر مردم بد جلوه دهد و با شوخی کار انها را لوث کند

     • Vote -1 Vote +1حسین
      می‌گه:

      بردارگرامی خیلی جالب است که درموردفیلمی که هنوزندیده اید به اظهارنظرمیپردازید.واقعامعلوم است که چقدرتحقیق پشتوانه حرفهای شماست .بردارگرامی حرفهای دیگران راتکرارکردن که هنرنیست .خودتان باعقل سلیمی که داریدفکرکنیدونظرتانرابفرمایید
      موفق ومنصورباشید.
      اجرکم عندالله

 3. Vote -1 Vote +1حسین
  می‌گه:

  حضرت علی علیه السلام می فرمایند: ” نگاه کن چه چیزی گفته می شود ، نگاه نکن چه کسی می گوید.” ؛ این ، نه یک دستور دینی صرف یا موعظه اخلاقی که یکی از فرمول های پیشرفت هر جامعه ای است.
  هر گاه مردمان جامعه ای خود را از قید حب و بغض افراد رهانیده و به حق و باطل سخنان و اعمال آنها توجه کرده اند ، مسیر ترقی شان گشوده شده است ولی جوامعی که ملاک ها و میزان هایشان ، نه “حق و حقیقت” که “افراد و گروه ها” بوده اند ، با سر به زمین خورده اند. کشورهای جهان سوم که پر هستند از قهرمانانی که مردم آنها را می پرستند ، مصداق عینی این ماجرایند.

  به هزار تأسف باید گفت که جامعه ما به شدت از عمل به آموزه ارزشمند حضرت علی علیه السلام فاصله گرفته است و عمدتاً نگاه می شود که “چه کسی” می گوید و اکثراً کاری ندارند که “چه چیزی” گفته می شود!

  فیلم “گشت ارشاد” ساخته سعید سهیلی ، با اعتراض برخی گروه های خاص و با این عنوان که ارزش ها را به سخره گرفته است ، از ادامه اکران بازماند. این در حالی است که این فیلم با استقبال بسیار گسترده مردم مواجه بود و توانست در همان چند روز نخست اکران نوروزی ، نیم میلیارد تومان بفروشد.

  سال گذشته نیز در چنین ایامی ، فیلم اخراجی ها ، بر پرده سینماها بود. در آن فیلم هم مانند “گشت ارشاد” برخی خط قرمزهای ساختگی ( و نه واقعی ) به طنز گرفته شده بود.
  با این حال ، نه تنها مدعیان ارزشگرایی ، علیه آن فیلم به خیابان نریختند و از تریبون های عمومی علیه اش نطق نکردند و از اکران به زیرش نیاوردند ، بلکه زمین و زمان را برای تبلیغش بسیج کردند و به مدارس و ادارات بلیت های ارزان و مجانی دادند تا خدای ناکرده دیدن آن فیلم را از دست ندهند!
  به راستی مگر جز این بود که اگر می خواستند ، می توانستند مته به خشخاش بگذارند که اخراجی ها به “بچه های جبهه و جنگ” اهانت کرده است و آنها را ریاکار و معتاد و جیب زن و سارق و لوده معرفی کرده است؟!
  جالب این جاست که در فیلم گشت ارشاد ، افرادی که با لباس نیروهای ارزشی به اعمال خلاف می پردازند ، جعل عنوان کرده اند ولی در اخراجی ها ، جعل عنوانی در کار نیست و عناوین مجرمانه و موهن فوق الذکر ، به کسانی اطلاق شده که به عنوان بسیجی در جبهه ها حضور داشته و واقعاً اسیر و جانباز هم شده اند.

  حال به سوال قبلی برمی گردیم: علت این منع و آن تشویق چه بود؟ چرا با اخراجی ها آن مهربانی ها را کردند و با گشت ارشاد این جفاها را؟
  پاسخ را می توان در عمل معکوس به دستور حضرت علی علیه السلام یافت: اینان ، کاری ندارند چه حرفی گفته می شود ، بلکه به گوینده کار دارند! اگر خودی باشد (خودی هم با تعریف مضیق خودشان!) ، هر چه گفت نوش است و شهد و عسل ! ولی اگر کسی خارج از دایره تنگ شان سخنی بگوید ، ولو آن که عین حق باشد ، باید منکوب و محکوم شود مخصوصاً اگر آن حرف حق ، حرف حسابی متضمن نقد و انتقاد هم به اینان باشد!

  اخراجی ها را مسعود ده نمکی ساخته بود ، بنابر این چه جای وهن ارزش ها در آن؟ ولی گشت ارشاد را سعید سهیلی ساخته است که عضو گروهی که ده نمکی عضوش بود ، نیست و سوابق طلایی(!) او را ندارد.
  بنابراین ، فارغ از این که اخراجی ها چه می گوید و گشت ارشاد از چه می نالند ، باید از اولی حمایت کرد و بر دومی تاخت زیرا در قاموس اینان که خود را شیعه دو آتشه علی علیه السلام می دانند ، باید به “گوینده” نگریست که کیست نه به “سخن” چه چیست!

  قبل از عید هم عده ای به “جدایی نادر از سیمین” تاختند و مدعی شدند که در این فیلم چون چند ایرانی دروغ گفته اند ، پس علیه ایران سیاه نمایی شده است اما همین افراد ، آیا نمی توانند با همین بهانه ، جلوی فعالیت شبکه “آی فیلم” را هم بگیرند که فیلم ها و سریال های ایرانی را برای کشورهای عربی پخش می کند؟ فیلم ها و سریال هایی که به مقتضای قصه هایشان ، پر هستند از انسان هایی که دروغ می گویند ، دزدی می کنند ، آدم می کشند ، کلاهبردای می کنند و …!اما هیچ اعتراضی به “آی فیلم” نیست ( ما هم معتقدیم که جای اعتراضی هم نیست) .
  علت این که آقایان دلسوز حیثیت ایرانی(!) علیه جدایی نادر از سیمین ، رگ گردن متورم می کنند ، این است که آن را فردی غیرخودی که حتی در مواردی کراوات هم زده است(!) ساخته که نامش اصغر فرهادی است ولی “آی فیلم” را بچه های خودی در صدا و سیما بر روی آنتن می فرستند!

  این “مساله” ، تنها در عرصه سینما بروز و ظهور ندارد و همه شؤون سیاسی و اجتماعی کشور و جامعه را در بر گرفته است ؛ اگر روزنامه کیهان انتقاد کند ، به عنوان ” منتقد منصف” از دست رئیس جمهور جایزه می گیرد ولی اگر فلان روزنامه یا سایت که با آقایان پالوده نمی خورد همان نقد را مطرح کند ، متهم می شود به سیاه نمایی و تشویش اذهان عمومی و آب به آسیاب دشمن ریختن و نهایتاً هم سر و کارش با توقیف و هزار مشکل دیگر است!

  اگر زوجه مکرمه جناب الهام ، به همه کسانی که بار انقلاب را از قبل از ۱۳۵۷ تا دوران جنگ و امروز بر دوش کشیده اند ، هر چه خواست نثار کند ، آقایان با این ادعا که “آزادی بیان” داریم در مملکت ، بالای چشمش را فوت هم نمی کنند ولی اگر فلان وبلاگ نویس نصف همین حرف ها را بنویسد ، باید با ترس و لرز وبلاگش را رفرش کند که فیلتر شده است یا نه؟!

  چرا چنین است؟ چون عادت کرده اند “به گوینده نگاه کنند ، نه به حرف” و این است یکی از رموز عدم پیشرفت شایسته جامعه ما. تعارفی هم در کار نیست ، تا عادت های زشتی چون همین مورد را ترک و اصلاح نکنیم، سرنوشتی جز نگریستن حسرت بار به پیشرفت های ملل دیگر نخواهیم داشت.

  • Vote -1 Vote +1admin
   می‌گه:

   اولا ابن ابی الحدید سنی سخنان امیر المومنین را دریای بی انتها توصیف می کند در ضمن این سخن جهات مختلف دارد و شما باید همه جانبه به ان دقت کنید نه صرفا ان قسمتی را که به نفع شما و در اثبات سخن شماست را استفاده کنید گوینده سخن هم خیلی مهم است این سخن برای مسئله ی دیگری بوده هر چند که همواره هم می تواند صادق باشد اما به شرایط موجود مثلا زمانی بود که منافقین در اول انقلاب شبهات زیادی با استدلال های محکم بیان می کردند یکی از دانشجو های ان زمان می گفت من به انها گفتم مسلک شما معلوم است و من از روی مسلک شما پی میبرم این شبهه است هر چند من جواب ان را نمی دانم ولی مطمئنم جواب دارد و همینگونه هم بود پس راوی و گوینده هم بسیار مهم است حال اگر او از اولیای خدا باشد که بیشتر مورد احترام است و ممکن است یک حرف بزند که در سطح سواد ما نباشد مثلا رهبری چیزی بگویید که در حال حاضر معنی ان را نمی فهمیم ولی چون ایشان رهبر ما هست گوش می کنیم مثلا خیلی از سخنان امام خمینی اینگونه بوده مثل همان روزی که گفتند مردم بریزند در خیابان و این سخن در ان زمان در نگاه اول دیوانگی بود و مورد اعتراض اطرافیان قرار گرفت و انقدر اصرار بر لغو این سخن کردند که اخر امام مجبور شد بگوید حجت ابن الحسن ان فرمان را داده
   پس خلاصه بگویم سینمای ما شده جولانگاه دشمن رهبری هم تذکر داده ولی خب رهبری که به تنهایی نمی تواند همه کار بکند بزرگان و مردم هم باید هوشیار و تابع قانون بااین گونه کارهای خلاف شرع مبارزه کنند مثل همان سخنان ایت الله خاتمی در نماز جمعه
   موفق باشید بصیرت رمز عاشوراییان است

   • Vote -1 Vote +1.....
    می‌گه:

    چطور افرادی که مدعی دین و اسلام هستند حاضرن از سخنان ائمه به نفع منافع خودشون استفاده کنند……..
    این روزها گرگها دیگر از گله دزدی نمی کنند بلکه به نام دین آدم قربانی می کنند….

 4. Vote -1 Vote +1حسین
  می‌گه:

  برادرعزیزوگرامی.تقریباکل استدلال شماباعرض معذرت غلط است.وقتی یک سخن منطقی بیان میشوددیگرآن اعتبارآن سخن ازصاحب سخن جدامیشود.بعنوان مثلا آیادرستی ۴=۲+۲ ربطی به صاحب سخن دارد.درجوامع انسانی نیزقوانینی حاکم است که درستی آن مستقل ازگوینده آن است.مثلا جامعه بی قانون روی آسایش نخواهددید و…این قوانین ساخته بشرنیست بلکه سنتهای تغییرناپذیرالهی است.بزرگان ودانشمندان مافقط آنهاراکشف میکنند.

  بنابراین برادرگرامی وقتی میفرمایید این نه فقط یک دستوردینی بلکه فرمول پیشرفت درهرجامعه ایست.یعنی یک قانون ثابت الهی است واعتبارآن ازگوینده سخن جدامیشود.
  حرف منطقی را(ازجانب هرکس که باشد)بشنویدودرباره آن فکرکنیدوجواب منطقی نیزبرای آن بیابید
  بصیرت به معنای اطاعت کورکورانه نیست بلکه به معنای تدبروتفکرکردن دراموراست
  قرآن کریم میفرماید:
  فبشرعبادالذین یستمعون القول ویتبعون الحسنه
  خداوندبه همه ماهابصیرت عنایت فرماید.
  من الله توفیق

 5. Vote -1 Vote +1حسین
  می‌گه:

  برادرعزیزوگرامی.تقریباکل استدلال شماباعرض معذرت غلط است.وقتی یک سخن منطقی بیان میشوددیگرآن اعتبارآن سخن ازصاحب سخن جدامیشود. مثلا آیادرستی ۴=۲+۲ ربطی به صاحب سخن دارد.درجوامع انسانی نیزقوانینی حاکم است که درستی آن مستقل ازگوینده آن است.مثلا جامعه بی قانون روی آسایش نخواهددید و…این قوانین ساخته بشرنیست بلکه سنتهای تغییرناپذیرالهی است.بزرگان ودانشمندان مافقط آنهاراکشف میکنند.

  بنابراین برادرگرامی وقتی میفرمایید این نه فقط یک دستوردینی بلکه فرمول پیشرفت درهرجامعه ایست.یعنی یک قانون ثابت الهی است واعتبارآن ازگوینده سخن جدامیشود.
  حرف منطقی را(ازجانب هرکس که باشد)بشنویدودرباره آن فکرکنیدوجواب منطقی نیزبرای آن بیابید
  بصیرت به معنای اطاعت کورکورانه نیست بلکه به معنای تدبروتفکرکردن دراموراست
  قرآن کریم میفرماید:
  فبشرعبادالذین یستمعون القول ویتبعون الحسنه
  خداوندبه همه ماهابصیرت عنایت فرماید.
  من الله توفیق

 6. Vote -1 Vote +1فرهاد
  می‌گه:

  سلام من فیلم گشت ارشاد رو دیدم در سینمای پردیس تهران. انصافا مشکلی نداشت.اگه شماها ندیدید خداییش نظر ندید که گناه داره.

  • Vote -1 Vote +1فرهاد
   می‌گه:

   راستی در مورد بازی پرسپولیس و سپاهان که نوشته بودید سکوت خوب نیست و مال مسیحی هاست .مگه توی سکوت چیکار میکنند فاتحه میخونند. شما ها فقط دارید نگاه برنامه ها میکنید که اشکال بگیرید کاری میکنید که همه از دین و ایمان بدشون بیاد. ترو خدا این کارها رو نکنید.

  • Vote -1 Vote +1admin
   می‌گه:

   اقای فرهاد عزیز بنده قصد توهین به شما را ندارم و برای بنده خدا می داند چون به دین توجه دارید بسیار مهم و قابل احترام هستید در مورد بازی پرسپولیس که گفتید خیلی ها مانند مسحیی ها سکوت می کنند و بنده قاطبه مردم را در نظر می گیرم همه می گویند مثلا اگر اتفاق بدی افتاد سکوت کنید حتی خود کلمه سکوت چون متعلق به انهاست البته بسط ندهید بگویید سکوت در هر جای به کار رفت یعنی مسحیت منظورم موقع غمگساری است نوعی ترویج کفر است چون الان دین مسیحیت دین کفر الودی است کلمه کفر از ریشه ک ف ر به معنای پوشاندن حقیقت و دین حق است و هیچ شباهتی به مسیحیت حضرت عیسی ندارد در واقع مسیحیی واقعی مسلمان است یعنی در کتاب انجیل واقعی به امدن پیامبر اخر الزمان و ایمان اوردن به او دستور داده شده پس تبعیت و الگو برداری از دین مسیحیت چه کروات که خود کروات ناقض ایه قران است می گویید چطور خدا در قران می فرمایید نه عیسی کشته شد و نه به صلیب کشیده شد حال اگر ما از صلیب یا کروات یا عادات انها پیروی کنیم اشتباه و راه گمراهی است بهتر است به رسم مسلمانان بگویند من قرا سوره مبارکه فاتحه این بهتر است اما در مورد گشت ارشاد این فیلم با اخلاق اسلامی منافات دارد در واقعه به تمسخر می کشد من نمی دانم شما با چه نگرشی نگته کرده اید که می گویید اشکال ندارد
   من الله توفیق

Leave a Reply× شش = 12پرطرفدار ترین مطالب

دانلو فایل

فضای چتروم

و عاشق ولایت مطلعه باشید که بی دینان سعی دارند ...

pegahbaran

اقای خاتمی ایا خبر از معاد داری؟(کلیپ)

دانلود مستقیم   با تشکر از اپارات  

محسن-قنبریان

سوال از شما ،پاسخ ازشیخ محسن قنبریان

  با توجه به اینکه دیگر خود مجموعه بلال صاحب پایگاه ...

2010_10_25_9_19_54

شبکه اهل بیت نام اهلبیت را دزدیده است(شبکه ا

این فكرِ پُر از تفرقه و جهل و جنون / ...

1390 03 15

عکس: تصاویرهتاکین به امام هادی در فیس بوک

گروهی از شیعان و ارادتمندان به مقام عظیم الشان حضرت ...

آگهی تبلیغاتی